EDM – Pasākumi / Festivāli

Iepriekšējos desmit līdz divdesmit gados elektroniskās deju mūzikas popularitāte ir strauji palielinājusies. Globālā mūzikas industrija sāka izmantot EDM, un bija tikai laika jautājums, pirms sāka parādīties nozīmīgi mūzikas notikumi. Tagad mums ir tik daudz masveida elektroniskās deju mūzikas festivālu, ka nevaram tos visus saskaitīt. Šeit ir pieci no pašreizējiem EDM lielākajiem notikumiem/festivāliem.

Ultra mūzikas festivāls (UMF)

Ultra mūzikas festivāls, sākot kopš slimas ballītes ikgadējā ziemas mūzikas konferencē Maiami 1999. gadā, ir izplatījies uz visām pasaules malām. Ultra mūzikas festivāls ir rīkojis starptautiskus pasākumus tādās valstīs kā Japāna, Horvātija (Ultra Europe) un Dienvidāfrika, padarot to par vienu no visizplatītākajiem EDM festivāliem šajā sarakstā. Tā kā ir daudz dažādu skatuvju, trīs dienu pasākumā tiek demonstrēts gandrīz katrs elektroniskās mūzikas stils.

ultra-mūzikas-festivāls-edm

Tomorrowland

Vakardiena ir vēsture, šodien ir dāvana, rītdiena ir noslēpums… Kurš vēl nav dzirdējis par Tomorrowland un / vai tā saukli? Pirmais Beļģijas festivāla izdevums notika 2005. gada 14. augustā, un kopš tā laika tas ir bijis viens no maģiskāk dekorētajiem festivāliem. Beļģu brāļi Dimitri Vegas & Like Mike tiek uzskatīti par dīdžejiem, kas iesāka tagad tik slavenos trīs dienu svētkus, taču pasākums katru reizi piesaista lielākos vārdus no visas pasaules-Arminu van Buurenu, Hardvelu, Martinu Garrixu, W&W un vēl citus pasaules vadošos dīdžejus un producentus Beļģijā vai citās valstīs.

Electric Daisy Carnival (EDC)

Electric Daisy Carnival (EDC), kas tiek atzīts par lielāko elektroniskās mūzikas festivālu ārpus Eiropas, pastāv jau kopš 1997. gada. Apceļojis lielāko daļu Amerikas Savienoto Valstu, EDC 2009. gadā kļuva par divu dienu notikumu un pārspēja iepriekšējās reizes, kļūstot par trīs dienu pasākums 2011. gadā. Festivāls (vai karnevāls) vairākkārt ir noticis arī ārpus ASV robežām, un EDC notika tādās valstīs kā Meksika, Brazīlija, Japāna un Apvienotā Karaliste. Piesaistot vairāk nekā 100 000 apmeklētāju dienā, tas neapšaubāmi ir lielākais festivāls Ziemeļamerikā.

edm-electric-daisy-festival

Amsterdamas deju pasākums (ADE)

Tas, kas sākas ar ikgadējo Amsterdamas deju notikumu oktobrī, parasti beidzas ar ļoti gaidīto Amsterdamas mūzikas festivālu un ikgadējā DJ Mag Top 100 dīdžeju aptaujas rezultātiem. Tomēr tas nav vienīgais unikālais festivāla pārdošanas punkts. Amsterdamas deju pasākums ir Holandes ekvivalents Ziemas mūzikas konferencei Maiami, un tajā ir iekļauts ļoti daudz ballīšu visā elektroniskās deju mūzikas spektrā. Klāstā ir vairāk nekā 2000 dīdžeju 450 pasākumos, un tas piesaista vairāk nekā 350 000 apmeklētāju no visas pasaules.

Krējuma lauki jeb creamfields

Creamfields tradicionāli notiek augusta bankas brīvdienu nedēļas nogalē Lielbritānijā, un tas ir viens no lielākajiem Lielbritānijas EDM festivāliem. Tas sākās kā naktskluba Liverpool’s Cream atvase, un kopš tā laika astoņreiz nepieredzēti lielu balvu skaitu ieguvis Lielbritānijas festivāla balvu kategorijā Labākā deja. Festivāls tagad sastāv no četrām dienām. Svarīgi pieminēt, ka Creamfields ir rīkots arī daudzās citās valstīs: Austrālijā, Brazīlijā, Čīlē, Čehijā, Īrijā, Meksikā, Peru, Polijā, Portugālē, AAE (Apvienotie Arābu Emirāti) un Urugvajā.